Jdi na obsah Jdi na menu
 Springfield byl založen roku 1796 Jebediášem Springfieldem, po kterém dostal jméno. Je to malé zapadlé americké městečko, kde se toho ale děje mnohem víc, než byste čekali. Žijí zde desítky zajímavých postav a konají se tu kulturní a společenské akce různých žánrů - např. dny pornografie, festivaly komixů a jídla, slavnosti medúz...

Občas sem zavítá i nějaká ta slavná rocková kapela a zahraje místním obyvatelům (většinou když už je děj epizody tak zamotaný, že je potřeba "boží zásah"). Skupiny většinou vystupují v Baru U Vočka, kde nalévá znamý Vočko Szyslak. Zde se schzejí také místní opilci v čele s Homerem Simpsonem.

Duchovní útěchu nabízí v místním kostele reverend Lovejoy. Na světské záležitosti dohlíží zkorumpovaný starosta Joe Quimby se svým početným harémem blonďatých krásek. V některých politických rozhodnutích má ale hlavní slovo místní mafie vedená Tlustým Tonym. Zdraví Springfielďanů je zase v rukou doktora Dlahy. Policejní stanici má na povel šerif Wiggum. Vzdělání malých dětí má na starosti instituce zvaná Springfieldská základní škola. Ředitelem je Seymour Skinner.

Vzdělávací instituce

Springfieldská základní škola - Školu řídí ředitel Seymour Skinner, ze zaměstnanců můžeme jmenovat Bártovu třídní učitelku Ednu Krabappelovou, o čisté záchody se stará školník Willie a v lavicích můžeme vidět např. Bartova kamaráda Milhouse Van Houten nebo hlupáka Ralpha Wigguma, které vozí do školy řidič Otto Mann.

Průmysl

Jaderná elektrárna - V čele jaderné elektrárny sedí Homerův zaměstnavatel, kostnatý milionář Monty Burns a jeho pobočník Waylon Smithers, Homerovi přímí spolupracovníci a kamarádi jsou Lenny Leonard a Carl Carlson.

Média

Média mají informovat lidi o událostech, které hýbou dalekým světem i jejich nejbližším okolím. I ve Springieldu lidé čtou noviny (Springfield Shopper), poslouchají rádio (KBBL) a sledují televizi (Kanál 6). V epizodě "Válka s molochem" si chtěl pan Burns vylepšit svůj mediální obraz starého necitlivého ďábla, a tak koupil všechna média ve městě. Nezávislost Springfieldkých sdělovacích prostředků zachránila až Líza Simpsonová vydáváním vlastních novin The Red Dress Press.

Springfield Shopper - městské noviny vycházející od roku 1883

Rastaurace a bary

Planet Springfield - restaurace celebrit a hollywoodských hvězd
Bar U Vočka - Zde se scházejí pijani z celého města, aby spláchli pracovní den několika litry skvělého piva Duff, které vám natočí hospodský Vočko Szyslak. Mezi štamgasty se řadí samozřejmě Homer a jeho kamarádi Barney Gumble, Lenny a Carl.

Ulice Springfieldu

Koho že můžeme potkat na ulici? Rodinu souseda Neda Flanderse, starostu Quimbyho, šášu Krustyho, tlustého prodavače komiksů, náčelníka policie Wigguma, indického prodavače z Kwik-E-martu Appua, poblíž nemocnice to může být třeba dr. Dlaha nebo dr. Nick Riviera.

Barte utíkej!! Homer posiluje.

homer3.gif(15 kb)

No Barte!b

Homer miminko??

Tak takhle jste Homera ještě neviděli. :o))


Cosi to zase provedl??

Chudinka

No jo děti.

No jo jak jinak Homere co?(Pro ty co Simpsoni sledují tak ví že takhle Homera můžeme vidět skoro pořád)

Barte co to děláš?

Bacha nebo ti ten monitor ůplně rostřílí!!!

Homer se schovává

Homer přemýšlí, :-)

Homer trapčí :-!

Lízo už tě zase vyhodil učitel??

NO nedivím se !(Na začátku každejch Simpsonů)

bartliza10

bart a homer

 

www.zabavnaskola.blog.cz

dfgsgsdgObrázek “http://www.thesimpsons.wz.cz/stranky/data/Animace/Ostatni/aniitchy.gif” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.Obrázek “http://www.thesimpsons.wz.cz/stranky/data/Animace/Bart/barliselektrika.gif” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.Obrázek “http://www.thesimpsons.wz.cz/stranky/data/Animace/Liza/lisasmich.gif” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.
• Líza je Buddhistka a vegetariánka.Kliknutím na obrázek zavřete okno

• Bart Simpson nosí ve většině dílů seriálu oranžové tričko. Jeho gumová figurka má ovšem tričko světle modré.

• Ve Spojených státech je 121 Springfieldů. Podle všeho však Simpsonovi bydlí ve Springfieldu číslo 122.

• Smithers (poskok Burnse) je homosexuál, který se v epizodě Homerova odysea objevil jako černoch.

• Výroba jednoho dílu Simpsonových trvá cca 7 měsíců.

• Tvůrce Simpsonů (Matt Groening) načrtl rodinku během patnáctiminutového čekání na producenta Jamese L. Brookse.

• Vočko si umí vykloubit rameno a neomdlí přitom.

• Křestní jméno Jimbo Jonese je ve skutečnosti Corcky.

• Vočko byl kdysi boxer.

• Marge vyhrála 2. místo v soutěži svalovkyň.

• Maggie je z jiné planety.

• V jednom z dílů má Millhouse trenýrky s Teletubbies.

• Vočko má srdce transplantované z krávy.